Magnetické desky

Magnetická deska s ručním čištěním

Magnetická deska s ručním čištěním  DND-MC je jednoduchým a nenáročným řešením separace feromagnetických částic z materiálů přepravovaných na pásovém dopravníku. Tento způsob odstraňování kovových nečistot se používá především při menším výskytu feromagnetických příměsí (obvykle nevyžadujícím čištění desky častěji než jedenkrát během pracovní směny).

Deska je zavěšena nad pásovým dopravníkem a magnetické částice obsažené v dopravovaném materiálu jsou odchytávány spodní magnetickou stranou desky (standartně osazenou permanentními feritovými magnety, nicméně na přání klienta je možno použít i extrémně silné neodymové NdFeB magnety). Nasbírané magnetické nečistoty se pak následně z desky manuálně odstraňují. Je-li obsah magnetických částic v přepravovaném materiálu vyšší a deska se rychle zanáší nachytanými nečistotami, je na místě použití magnetické desky s automatickým čištěním.

Magnetické desky vyrábíme v celkem osmi různých řadách (pěti feritových a třech neodymových)

Magnetická deska s automatickým čištěním

Magnetická deska s automatickým čištěním  DND-AC se používá v provozech s vysokým výskytem feromagnetických částic, kde by byla deska s manuálním čištěním kvůli rychlému zanášení nepoužitelná.

Magnetická deska s automatickým čištěním DND-AC EKO představuje levnější variantu standardního magnetu nad dopravník DND-AC.

Magnetická deska s automatickým čištěním DND-AC LC je nejlevnější verzí standardního magnetu nad dopravník DND-AC.

Z hlediska účinnosti magnetické separace není rozdíl mezi standardní verzí DND-AC, ekonomickým provedením DND-AC EKO a nejlevnější variantou DND-AC LC. Všechny tři varianty generují stejnou magnetickou indukci, což je poměrně výjimečné, protože u konkurenčních výrobců jsou ekonomické verze magnetických desek obvykle slabší než standardní typy. Na druhé straně musejí klienti vzít na vědomí, že magnetický separátor DND-AC LC je osazen motorem CANTONI, převodovkou VARVEL a nechráněnými ložisky, a že je u tohoto separátoru pomocí ochranných plechů chráněna pouze jeho spodní část.

Tyto speciální magnetické separátory slouží jednak k zachycení cenných kovových surovin (pro další zpracování) a jednak chrání následná strojní zařízení (drtiče, lisy, šnekové dopravníky atd.) před poškozením feromagnetickými předměty (odlomené díly strojů, šrouby, matice, dráty atd.). Feromagnetické nečistoty odseparované z materiálu jsou vynášeny pomocí dopravníikového pásu magnetu k dalšímu zpracování či kumulaci.

Magnetická deska s automatickým čištěním pro nepřetržitý provoz se zavěšuje zejména příčně nad pásový dopravník, nicméně je možno ji v místě přesypu (na konci dopravníkového pásu) nainstalovat i paralelně s pásem.

Magnetické desky DND-AC vyrábíme v celkem osmi různých modelových řadách (pěti feritových a třech neodymových), a to proto, aby i standardní výrobky dokázaly pokrýt potřeby a požadavky co nejširšího spektra zákazníků. Magnetické desky DND-AC EKO vyrábíme v celkem pěti feritových řadách. Magnetickou desku DND-AC LC vyrábíme pouze v jediné feritové řadě.

Feritové desky: Hlavními výhodami feritových magnetických desek jsou jejich tepelná odolnost, magnetická stálost, nižší cena a u silných řad pak jejich hluboké a velmi silné magnetické pole.

Neodymové desky: Mezi největší výhody neodymových desek patří extrémně silné (ale relativně krátké) magnetické pole a nízká hmotnost. Aplikují se proto zejména tam, kde není možno z hmotnostních důvodů nasadit standardní feritové magnetické desky nebo v případech, kdy je vyžadována extrémně vysoká účinnost separace v menších hloubkách (např. oblasti mobilních drtících a recyklačních zařízení apod.).

OBLAST POUŽITÍMagnetické desky jsou obecně vysoce efektivním a provozně nenáročným magnetickým separátorem, který nachází uplatnění v oblasti recyklace a dále v těžebním, plastikářském, sklářském a dřevozpracujícím průmyslu.